Jak pozbyć się lęku przed opinią innych ludzi?

Panicznie boję się opinii innych osób, boję się odezwać na zajęciach nawet wtedy kiedy znam odpowiedź na pytanie a także zapytać o cokolwiek. Podczas zajęć praktycznych cały czas boję się, że zrobię coś źle i inni uznają mnie za niezdarę. Ten lęk jest na tyle silny, że zanim się zdecyduję cokolwiek powiedzieć, odczuwam bardzo silne "bicie serca". Podobnie czuję się w urzędzie, sklepie. Boję się komuś, zwrócić uwagę nawet w błahej sprawie. Nieustannie staram się jak najmniej zwracać na siebie uwagę. Mój przyszły zawód wiąże się z nieustanną pracą z ludźmi, a ten strach zaczyna przeszkadzać. Co z tym zrobić i jaka może być tego przyczyna?

Dzień dobry Pani,

Lęk jest częścią Naszego życia.
Co zrobić?
Podjąć wyzwanie pracy terapeutycznej z lękiem/nad lękiem, pod okiem ,
Psychologa/Psychoterapeuty, do czego mocno Panią zachęcam.

Z przesłaniem dla Pani radości z codziennych relacji,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605