Jak pozbyć się nadwagi?

Witam, mam 21 lat. Zmagam się z nadwagą, obecnie nie stosuję żadnej diety. Około 6 miesięcy temu zaczęła zanikać mi miesiączka i pojawiło się lekkie owłosienie na twarzy, lekarz ginekolog stwierdził PCOS, ponieważ jajniki były wypełnione małymi pęcherzykami. Nie robił przy tym żadnych badań diagnostycznych, oprócz USG i cytologii. Przepisano mi tabletki antykoncepcyjne, które brałam przez około 5 miesięcy. Teraz puchną mi powieki, nadgarstki, kostki u nóg. Proszę o pomoc gdzie się z tym udac.

Witam. Opuchnięte powieki, nadgarstki oraz kostki u nóg mogą być spowodowane zatrzymywanie płynów ustrojowych w organizmie. Radziłabym potwierdzić diagnozę u innego ginekologa oraz zrobić sobie badania pod kątem tarczycy ( ft3 ft4 oraz USG), nerek, ciśnienia, cukru. Mając wyniki proszę udać się do lekarza prowadzącego, a potem do dietetyka, który ustali Pani dietę pod kątem danej jednostki chorobowej.
Pozdrawiam Julita Krawczyk