Czy jest możliwe, aby poddać mnie zabiegowi zmniejszenia żołądka?

Mam 48 lat,mam nadwagę(dużą) moje BMI to 40.mam silne bule kręgosłupa,zaczynam mieć problemy z chodzeniem,często po przejściu 2-3 kilometrów bolą mnie nogi w okolicach kostek,bul jest nie do zniesienia.Choruję na serce,podobno mam przerośnięty mieńsień sercowy,nadciśnienie tętnicze(które leczę)niewydolność krążeniową.Czy jest możliwe aby poddać mnie zabiegowi,zmniejszenia żołądka,bajpasów żołądka,czy założeniu opaski.Czy jakiemukolwiek innemu zabiegowi zmniejszającemu żołądek ???Diety które dotychczas stosowałem oraz suplementy diety na niewiele się zdały.

Witam. W Pana przypadku BMI 40 to już otyłość stopnia IV. Czy stosował Pan dietę ustaloną przez dietetyka? Jeżeli była to dieta ściągnięta np. z internetu lub innego źródła to mogła być źle dobrana to Pana metabolizmu i jednostek chorobowych dlatego nie przyniosła zadowalających wyników. Wspomniał Pan też o suplementach. Czy to były suplementy zakupione z wiarygodnego źródła i czy były dopasowane do problemu jaki u Pana wystąpił? Mam tu na myśli redukcję tkanki tłuszczowej, płynów ustrojowych jakie zatrzymują się w naszym organizmie powodując obrzęki, ale dopasowane również do jednostki chorobowej. Polecam zgłosić się do specjalisty. Proszę tez pamiętać, że zdrowe chudnięcie to około 1 kg tygodniowo, a więc na efekty trzeba cierpliwie poczekać. Pozdrawiam Julita Krawczyk

Witam serdecznie,
jedynie lekarz może zdecydować o zakwalifikowaniu do operacji.
Zastanawiam się tylko czy diety, które Pan stosował były uożone przez dietetyka i profesjonalnie. Dieta powinna być indywidualnie obrana do potrzeb.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk