Co jest powodem trudności w utracie wagi u osoby na diecie?

Dzień dobry, Od lat próbuje schudnąć, jednak z marnym skutkiem. Od dwóch miesięcy jestem na diecie ułożonej przed dietetyka, do tego ćwiczę codziennie, jednak nie schudłam nawet pol kilo. Chciałabym zrobic badania czy wszystko jest dobrze, jednak nie mam pojęcia do jakiego lekarza mam sie udać i jakie badania wykonać. Prosze o podpowiedz

Dzień dobry. Ruch w połączeniu z odpowiednio dobraną dietą powinny spowodować utratę wagi. Jeżeli ćwiczy Pani pod okiem trenera i dieta jest ułożona pod kątem ćwiczeń, a efektów nie ma to może być problem innego podłoża. Proponuję zrobić wyniki pod kątem np. tarczycy, USG nerek. W swojej karierze zawodowej spotkałam się już z osobami spędzającymi na siłowni codziennie po 1 do 2 godzin bez większy rezultatów. Okazało się, że organizm jest tak zmęczony ciągłymi dietami i nadmiarem wysiłku co spowodowało jego " zablokowanie". Proszę spróbować ćwiczyć mniej i nie zapominać o piciu wody. 1,5 l dziennie plus dodatkowo od 0,7 do 1 l podczas wysiłku fizycznego.
Pozdrawiam Julita Krawczyk