Jak pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości?

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Od 4 lat mam nerwicę mozna powiedzieć że już jestem przy wyjściu. Dokłucza mi jeszcze napięcie miesni twarzy i z tym związany niepokoj. Gdy z kimś rozmawiam i na kogoś patrze pojawiają się zawroty głowy i napięcie miesni żwaczy i żuchwy i mrowienie w koło oczu i rozmazany obraz boje się że ta osoba może zobaczyć że ze mną jest coś nie tak. Nie wiem jak z tym walczyć boje się przez to rozmawiać z ludźmi co mi może pomóc? Prosze o pomoc i z góry dziekuje.

Przy rozpoznaniu zaburzeń lękowych jednym z podstawowych oddziaływań powinna być psychoterapia (wskazany nurt poznawczo-behawioralny). Jeśli z takiej formy wsparcia Pani nie korzysta, to sugeruję podjęcie konsultacji psychoterapeutycznych, aby m.in. nauczyć się, jak z opisanymi objawami sobie radzić i jakie działania podejmować, aby występowały one rzadziej i były mniej obciążające.