Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przede wszystkim warto dziecku dać przykład i samemu często spożywać warzywa. Małe dzieci są bardzo podatne na sugestie opiekunów, którzy są ich autorytetem i chętnie ich naśladują w codziennych czynnościach. Ponadto chęć spożywania warzyw wzrasta u dziecka w momencie gdy są one podawane w nieco inny sposób niż w postaci klasycznej. Warto więc poświęcić więcej czasu na przygotowanie posiłku i ułożyć kawałki warzyw na talerzu w kształty przypominające zwierzątka, postaci z bajek itp. W internecie dostępnych jest wiele pomysłów i przepisów na takie dania.
Pomóc mogą także wierszyki podkreślające rolę warzyw w kształtowaniu zdrowia.