Czy częste jedzenie warzyw może źle wpłynąć na organizm?

Witam :) mam pytanie odnosnie jedzenia warzyw. Jem ich bardzo duzo, wrecz objadam sie nimi. Towarzysza mii praktycznie przy kazdym posiłku, surowe, gotowane, pieczone. Nie mam umiaru w jedzeniu warzyw. Wiem ze sa zdrowe, ale czy zdrowo jest jesc je do przesady ? Czy ma to zły wpływ na nasz organizm i czy mozna od tego przytyc ?

Proszę się nie przejmować, warzyw nigdy za dużo. Raczej nie da się od nich przytyć, co najwyżej można doprowadzić do nadpodaży błonnika pokarmowego w diecie (a to wpływa na obniżenie przyswajalności białka i składników mineralnych oraz witamin). Jeżeli spożywa Pani dużo warzyw warto zatem zadbać o to, aby ograniczyć produkty zbożowe pełnoziarniste, które również są nośnikiem błonnika i wprowadzić więcej oczyszczonego zboża (białe pieczywo, biały ryż, makaron). Pozwoli to zachować odpowiednią równowagę pomiędzy składnikami pożywienia.

Witam Panią,

Jedzenie warzyw nie zaszkodzi ale musi Pani zwrócić uwagę na to czy oprócz warzyw które są bardzo zdrowe w codziennym jadłospisie są odpowiednie ilości pozostałych składników odżywczych - białka, węglowodanów złożonych oraz ,,dobrych'' tłuszczy. dieta nie powinna opierać się głównie na warzywach. Przestrzegam przed tym aby się Pani nie zapychała głównie warzywami a zadbała o zdrową i zbilansowaną dietę. Od warzyw oczywiście jeszcze nigdy nikt nie przytył:)
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk