Jak przestawić się na dłuższy sen po pracy?

Witam, od niedawna pracuje mam nocną prace. spac chodze po jej zakonczeniu, czyli zazwyczaj o 8 rano. Niestety znajomi i rodzina nie dawali mi sie wyspac. Wizyty i telefony powodowaly, ze czesto moj sen trwał 3-4 godz. Przez co musiałem dosypiac wieczorami. No i niestety sie przyzwyczailem i tak mi zostało do dzis chodze spac przed praca w godz 19:00-23:30. A także po pracy w godz 7:00 - 11:00. Czuje sie zmeczony i półprzytomny. jak mozna sie z powrotem przestawić na jeden dluższy sen po pracy?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
rzeczywiscie to rozwiązanie nie jest dobre bo nie spi Pan w ciagu 6-8 godzin, co powoduje chroniczne zmeczenie i żle wplywa na Pana organizm. Trzeba przestawic sen na przed pracą albo po pracy. W jednym ciągu mniej wiecej ok 7 godzin, znajomym powiedziec, żeby nie dzwonili w tych godzinach i wyłączyc/wyciszyc telefon dla pewnosci. To działa na zasadzie, ze Pan szanuje ich noc-chociaz Pan nie spi a oni szanują Pana noc. Nie widze innego rozwiazania. Jeśli bedzie kontynuował Pan dotychczasowy tryb spania, bedzie Pan zmeczony, pogorszy sie Pana przemiana materii i stan zdrowia.
Pozdrawiam!

Witam,
Rzeczywiście obecne przyzwyczajenia nie dają Panu 7 nieprzerwanych godzin snu, co może prowadzić do chronicznego zmęczenia, rozdrażnienia i innych niedogodności.
Zachęcam do szczerej rozmowy ze znajomymi, przedstawienia swojej sytuacji, określenia kiedy możecie się kontaktować.
W czasie, który Pan poświęca na sen warto wyciszyć telefon. Przed snem posłuchać rozluźniajacej muzyki, poczytać chwilę książkę - znaleźć swój rytuał który będzie poprzedzał zasypianie i pozwoli się wyciszyć.
Pozdrawiam