Jak przygotować córkę na powrót do kraju?

Dzien dobry. Po 12 latach emigracji wracam z rodzina do Polski. Corka (6,5) bardzo przezywa ta sytuacje. Corka jest spokojnym i wrazliwym dzieckiem. Od kilku miesiecy staramy sie rozmawiac z nia na ten temat, planujemy jak urzadzi swoj nowy pokoj, obiecalismy, ze po przyjezdzie do Polski dostanie psa. Niestety, gdy wczoraj corka dowiedziala sie, ze do wyjazdu zostaly dwa tygodnie przeplakala caly wieczor. Nie chce zostawiac swoich kolezanek, domu, w ktorym mieszka i przedszkola z ktorym jest zzyta. Nie wiem jak jej pomoc przez to wszystko przebrac. Jako matka obwiniam sie o ta sytuacje. Boje sie, ze nasza decyzja wplynie negatywnie na zdrowie dziecka.

Witam,

proszę rozważyć wsparcie psychologiczne dla córki, w tym ważnym okresie, może uda się podtrzymać aktualne znajomości dziecka, kontakt z koleżankami, w Polsce wskazane jest wsparcie specjalistyczne - celu umożliwienia adaptacji w nowym środowisku. Nowy pokój i pies nie zastąpi dotychczasowych relacji, dziewczynka przeżywa smutek, z powodu straty bliskich, znaczących osób. Dziewczynka czuje się bezpiecznie w tym miejscu. W takim przypadku, wymagane jest uprawomocnienie emocji dziecka, strachu, smutku - oznacza podtrzymywanie i potwierdzanie prawdziwości i adekwatności doświadczeń dziecka, aktualnej sytuacji życiowej.
Pozdrawiam serdecznie