Co mamy robić w tej sytuacji?

Witam serdecznie.Jestem mama 4 let niego chlopca rozwoj prawidlowy..ma kolezanka przyjaciolke 3.6 mc... Dziewczynka jest w trakcie rozwodu rodziców. Zwraca sie do mnie jak I do meza Tato a do mnie czasami mamo. Moj syn bardzo to przezywa I placze ze przyjaciolka zabierze mu rodziców. Tlumaczymy mu ze nic sie takiego niestanie. Zastanawiala nas dlaczego przykladowo ze zamiast cieszyc sie do mamy przy odbiorze z przedszkola leci do (wujka taty tak sie zwraca) biegnie w Strone meza z czego nasz synek staje sie zazdrosny... Staramy sie rozmawiac z rodzicami ale bez efektow... A staje sie to patowa sytlacja. Prosze Co mamy robic czy sie odciac nie rozmawiac

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem dziecięcym. Koleżanka Pani syna przeżywa rozstanie rodziców. Próbuje poradzić sobie w tej sytuacji najlepiej jak potrafi. Jeżeli sytuacja wpływa negatywnie na Państwa rodzinę proszę się zastanowić z psychologiem nad decyzją ograniczenia kontaktów. Jeżeli syn i jego koleżanka chodzą do tego samego przedszkola proszę porozmawiać z opiekunem grupy. Być może w Państwa przedszkolu jest psycholog który mógłby pomóc rozwiązać tą sytuację. Dobrze że rozmawia Pani z dzieckiem. Rozmowa może być również ukierunkowana na emocje które odczuwa Pani syn i jego koleżanka. Aby jak najlepiej dostosować treść przekazu proszę skonsultować się z psychologiem.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka