Jak radzić sobie z 18-miesięcznym dzieckiem?

Witam moje dziecko rzadzi nami ,wymusza ,piszczy ,krzyczy zaciska pięści zęby niechce samodzielnie chodzic sama a ma już prawie 18 miesięcy chodzi tylko przy czymś a samą kiedy ją ucze niechce chodzić tylko siada na podłoge i niechce iść kiedy wyszlam do łazienki porozwalała nam wszystko w pokoju . przeszczywa nam łużeczko swoje non stop Co mam zrobić zrobic prosze o jak najszybsza odpowiedz . z gury dziekuje .

Aleksander Ropielewski

Musicie Państwo w zdecydowany sposób postawić na swoim i dążyć do egzekwowania swoich racji. Pierwsze "przełamanie" dziecka będzei trudne i bolesne zarówno dla rodziców jak i dla dziecka. Należy jednak zachować spokój i nie dać się szantażować. W przyszłości będzie gorzej, dlatego już teraz podejmijcie kroki. Dziecko musi poczuć, żę to rodzice mają decydujące zdanie. Oczywiście w kwestiach spornych. Poza tym nie zapominajcie okazywać uczucia i traktować dziecko po partnersku.