Ataki histerii i złości u 3-latki

Witam. Jestem mamą 3-letniej dziewczynki. Martwię się ponieważ moja córka dość często miewa ataki histerii i złości. Zaciska wtedy pięści, bardzo krzyczy, chce uciekać do babci (mieszkam z mamą), cała aż się trzęsie. Podobno powinno się przeczekiwać takie rzeczy jednak ja boję się, że ona może z tej złości dostać jakiegoś ataku np drgawek czy zacznie się dusić. Czy jest to możliwe?

Witam... zawsze miło czytać listy matek przejmujących się swoim macierzyństwem, nawet jeśli są przejawem przesadnego niepokoju. Zazdroszczę mamy Pani córce! Proszę się nie obawiać. W toku rozwoju człowiek musi nauczyć się "radzić sobie" ze swoimi uczuciami. Nauczyć się wyrażać je w komfortowy dla siebie i otoczenia sposób. To trudne, a już szczególnie trudne w przypadku silnych negatywnych uczuć takich jak złość czy smutek. Proszę pozwolić córce na "popełnianie błędów" w czasie nauki radzenia sobie z uczuciami. Błędy w czasie nauki -to normalne. Bez błędów człowiek niczego się nie nauczy! Proszę więc nie przeszkadzać dziecku, gdy się złości lub płacze. Nauczyć się co robić, gdy się jest rozzłoszczoną Pani córka musi sama, podobnie jak niedawno jeszcze uczyła się chodzić. Pani może tylko nie przeszkadzać, a czasem pomóc - wyrażając współczucie dla jej "trudu istnienia" i "trudu nauki". Proszę się nie niepokoić. Rośnie zdrowo! Pozdrawiam.

trzylatka , kiedy sie tak zachowuje ma jakis powod, tylko my niekoniecznie go widzimy....prosze nie przypisywac dziecku intencji, ani nie generowac lęków.najlepiej porozmawiac ze specjalista, ktory pracuje z dziecmi i rodzicami..powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza