Jak radzić sobie z dużą nadwagą u 24-latka?

Witam, piszę z ogromnym problemem nadwagi. Niestety mocno się zapuściłem (przez ogromne dawki niezdrowego jedzenia i pracę za kierownicą). Mam 24lata, 186cm wzrostu i niestety 116kg wagi... Wprowadziłem dietę, zacząłem ćwiczyć i... Problemy z bólem pobrzusza. Diagnoza: Pachwinowa przepuklina po obu stronach. 20mm wrota przy prawej i 5mm przy lewej. Skutek: Zakaz ćwiczeń siłowch takich jak brzuszki, przysiady czy podnoszenie ciężarów powyżej 10kg. Jaki jest mój największy problem? "Dosłownie" odruch wymiotny na 80% warzyw...(Jedyne co mi smakuję to: Brokuł, szpinak, marchew, sałata, biała i czerwona kapusta i w niewielkiej ilości papryka czerwona). Stąd mój problem w dopasowaniu jakiejkolwiek diety. Aha : Stwierdzona nietolerancja laktozy, więc duża ilość nabiału odpada. Jak wygląda w tej chwili moja dieta? Śniadanie: Jogurt naturalny 200g 1łyżka stołowa nasion chia, posłodzone łyżeczką miodu. 2-Śniadanie: Jabłko lub kiwi. Obiad: Filet rybny smażony na oleju kokosowym sałata. Podwieczorek: Przekąska typu owoc/ jogurt. Kolacja: Tutaj albo jej niema, albo jest to jakiś wafel ryżowy z plastrem wędliny. W międzyczasie jeszcze 1/2 kawy z mlekiem, niesłodzone dziennie. Dodatkowo 2l lub więcej wody dziennie. I tutaj moje pytanie: Czy są jakiś ćwiczenia, które mogę wykonywać przy przepuklinie, oraz czy dieta jest ok? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę pamiętać - każda dieta daje efekty tylko tak długo, jak długo ją stosujemy. Dlatego zmiany należy wprowadzić na stałe. Aby to było możliwe proponuje metodę "drobnych kroków". Nie wszystko na raz, nie nazbyt restrykcyjnie. Zacząć od regularnego jedzenia mniej więcej co 3-4 godz. Później stopniowo zmniejszać porcje kolejnych posiłków. Później powoli zmniejszać ilość fast -foodów itd. To samo z aktywnością - powoli! wybrać aktywność, którą Pan lubi. I stopniowo wprowadzać ją w codzienność - na początku np. raz w tygodniu,a po pewnym czasie coraz więcej, aż do ustalonego pułapu, który będzie Pana satysfakcjonował.
Pozdrawiam.
Joanna Gerwel