Jak radzić sobie z silną zazdrością o partnera u 29-latki?

Witam , jestem chorobliwie zazdrosna o partnera ale tylko i wyłącznie o to że podobaja mu się inne kobiety czuje się gorsza, nie mogę przez to jeść spać , przestaje normalnie funkcjonować. Nie wiem co jest ze mną nie tak bo nigdy nie byłam zazdrosna , mam w tym temacie wręcz obsesyjne myśli i obrazy przed oczami np jak patrzy na inną i jeszcze gorsze... sama wiem że to jest chore ale nie wiem co powinnam zrobić i jak sobie z tym radzić. Czy to nadaje się już na wizytę u psychiatry

Mgr Anna Kasprzak Psychologia

Rozumiem, że tak nowa i wcześniej nieznana sytuacja może wywoływać sporo różnorodnych emocji, w tym niepokój, a także zagubienie. Wszystkie Pani reakcje są całkowicie naturalne i zrozumiałe!

To co warto zrobić na sam początek to przyjrzeć się z czego wynika tak nasilona zazdrość. Czy spowodowane jest to doświadczeniami z innymi partnerami? A może w obecnym związku wydarzyło się ostatnio coś, co zachwiało Pani zaufanie wobec partnera? Może ostatnimi czasy, w Pani życiu, wydarzyło się coś, co sprawiło tę zmianę?

Jest to dobry moment do obserwacji ale również poświęceniu czasu swoim emocjom i przeżyciom.

W obecnej chwili zachęcam do skorzystania z kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą w celu lepszego "złapania" tej sytuacji i zrozumienia co tak naprawdę powoduje tak silną zazdrość. Nie tylko będzie to owocne w tej konkretnej sytuacji, ale przede wszystkim da Pani szansę na lepsze odkrycie siebie.

Na pewno będzie to wymagające doświadczenie, jednak sam fakt, że zauważa Pani zmianę zachowań wobec partnera, a także wzrost zazdrości jest znakiem, że posiada Pani cenny dar jakim jest świadomość siebie i swoich przeżyć. Proszę z niego korzystać :)

Pozdrawiam serdecznie!