Jak radzić sobie z silnymi bólami kolan u młodej osoby?

Witam. Zmagam się od niedawna z pewnym promblemem, a mianowicie strasznie bolą mnie kolana przy zginanie, kucaniu, wstawaniu z ziemi i niekiedy gdy normalnie idę po schodach. Niedawno, chciałam zrzucić troszkę wagi i zaczęłam ćwiczyć ( przysiady, rozciąganie i inne podstawowe ćwiczenia) nie sądzę żebym robiła to zbyt często bo ćwiczyłam mniej więcej 2-3 razy w tygodniu. Od pewnego razu kiedy wstałam właśnie miałam problem z kucaniem. Naprawdę strasznie ciężko było mi się ruszyć. Myślałam że to jakieś zakwasy czy nadzwyczajniej w świecie bo prostu lekko przemeczylam nogi i do tej pory nie ćwiczę, bo kolana dalej bolą, nie codziennie ale prawie. Czasem po prostu czuje ze nie mogę wstać, a zaznaczam że mam 21 lat. Nie wiem czy ma do jakiś związek z ćwiczeniami, pamiętam, że kiedy miałam jakieś urazy jak byłam mała wszyscy lekarze dziwili się że strasznie szybko zaczęłam rosnąć w krótkim przedziale czasu. W 6 klasie podstawówki miałam 177 cm wzrostu i już tak pozostało do teraz. Wzrost odziedziczylam po tacie (199cm). Lekarze mówili, że w przyszłości mogę mieć problemy z bólem stawów czy kości właśnie przez szybkie tępo wzrostu. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale chciałabym się dowiedzieć, jak mogę zapobiec temu bólowi kolan i dowiedzieć się czym to może być związane.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.