Jak radzić sobie z wrodzoną chorobą?

Witam Mam 23 lata . Miałam ciężkie dzieciństwo z powodów rodzinnych i z racji tego że urodziłam się z rozszczepem wargi i podniebienia . Zawsze było we mnie pełno lęków ale ostatnio już sobie z tym nie radzę. Przedewszystkim wszystko mnie denerwuję . Cały czas odczuwam napięcie w głowie i ścisk w klatce piersiowej . Prawie cały czas chce mi się płakać. Ostatnio jeszcze bardziej się to nasiliło kiedy zaczęłam mieć problemy ze swoimi uczuciami do narzeczonego. Zaczęłam bać się o naszą przyszłość i przez to nasze relacje osłabły . Od miesiąca mam poczucie że nie wiem kim jestem . Nie umiem określić siebie , czego chcę . Jestem strasznie zmęczona . Nie mam siły na kontakty z ludźmi i zmuszam się do nich kiedy jestem w pracy . Czuje się rozdrażniona . Sprawdzam wszystko po pare razy. Nawet czy zamknęłam drzwi do swojego pokoju . Bardzo proszę o informacje czy w moim stanie konieczna jest wizyta u psychologa czy mogę sobie poradzić z tym jakoś sama . Pozdrawiam

Dzień dobry,

Opisuje Pani szereg zachowań i objawów, które wskazują na pogłębianie się Pani negatywnych stanów emocjonalnych. Jednocześnie sama Pani zauważa, że z tymi stanami sama Pani sobie nie radzi - dlatego wydaje się, że najlepszym ruchem byłoby skorzystanie z konsultacji psychologicznej oraz poddanie się terapii.

Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję, że zechciała Pani napisać i podzielić się częścią swojej historii osobistej.

Tak nie musi być!

Z Pani relacji symptomatycznej, wnioskuję objawy obsesyjne/kompulsywne, dlatego proszę nie czekać i sięgnąć po potrzebne Pani osobiste wsparcie psychoterapeutyczne (w paradygmacie poznawczo-behawioralnym).

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz! potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmailcom