Jak zwalczyć negatywne myśli?

Witam! Mam 22 lata i zmagam się z negatywnymi myślami jeśli chodzi o przyszłość mam wrażenie że nic mnie dobrego nie czeka. Jestem ciągle smutna zdenerwowana. Nie potrafię zmusić się do żadnego wysiłku. Jestem przygnębiona. Zamknięta na ludzi,okaleczam się. Co powinnam zrobić?

Dzień dobry, z Pani opisu wynika, że może Pani cierpieć na zaburzenia lękowo depresyjne. Warto zarejestrować się do lekarza psychiatry oraz pomyśleć o psychoterapii. Proszę starać się nie odkładać tego na później bo problem może się pogłębiać i trudniej będzie go leczyć. Wiele wskazuje na to, że boi się Pani dorosłości w którą Pani wchodzi. Być może nie wierzy Pani w siebie, a to zniechęca do działania. Jednak sama może Pani nie być wstanie tego zwalczyć, także wizyta u lekarza moim zdaniem jest konieczna.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za zaufanie, że zechciała Pani zwrócić się o potrzebną Pani pomoc.

Opisane przez Panią negatywne myśli nie należą do rzadkości..., jednak tak nie musi być!

Z Pani relacji domniemam, że jakaś przyczyna (z przeszłości) miała/ma wpływ na to, co u Pani i z Panią się dzieje i czego Pani obecnie doświadcza.
Domniemam również, ze prawdopodobnie czuje się Pani bardzo samotnie?.., istotnym byłoby by dzielić się z Bliskimi swoimi uczuciami/emocjami/obawami, czy nawet lękami, bo to że doświadczamy takich uczuć jest jak najbardziej w porządku.
Dzielenie się swoim przeżywaniem jest fundamentalnym warunkiem zdrowia i satysfakcjonującej kondycji psychicznej.

Co Pani może już dzisiaj?
Proszę nie czekać i skontaktować się bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym codziennie, w godz. 14.00-22.00, gdzie może Pani uzyskać potrzebne wskazówki/wsparcie i pomoc psychologiczną.
Oferta adresowana jest do Osób dorosłych, można dzwonić z każdego miejsca w Polsce, i z każdego numeru telefonu (stacjonarnego/komórkowego).

Poza tym zachęcam Panią mocno do kontaktu osobistego, z Poradnią Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu- bez skierowania) celem diagnostyki symptomatycznej i leczenia.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co teraz jest Pani najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605