Jak radzić sobie z zaburzeniami jedzenia?

mam 21 lat od 4 lat mam spory problem. Od zawsze nie akceptowałam swojego ciała wiecznie się odchudzałam...mam tak cały czas mimo że wszyscy powtarzają ze jestem bardzo chuda...potrafie nic nie jest przez kilka dni a jak już zjem to wszystko zwymiotować....czasami zjem jdna kanapke i od razu ją zwróce...wymiotuje kilka razy dzikennie mimo ciągłych głodówek...nie wiem co robić już sobie z tym nie radz...nie mam na nic siły jestem wiecznie zmeczona ospana

Witam,

obawa przed przytyciem oraz nieadekwatny obraz własnego ciała jest składową części anoreksji, podobnie jak stosowanie głodówek lub środków przeczyszczających.
Brak sił oraz uczucie ospałości może być konsekwencją niedożywienia- może być również objawy współistniejącej depresji.
Zalecałbym Pani podjęcie psychoterapii- najlepiej w nurcie psychodynamicznym u psychoterapeuty mającego doświadczenie w leczeniu zaburzeń odżywiania. Wskazana byłaby również konsultacja psychiatryczna.
Proszę pamiętać o konsekwencjach zdrowotnych złego odżywiania- wyniszczenie organizmu, anemia, zaburzenia kardiologiczne i elektrolitowe (szczególnie niebezpieczne ze względu na obecne wymioty).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl