Jak radzić sobie z anoreksją po urodzeniu dziecka?

Witam. Mam 26 lat, kilka lat temu.mialam anoreksję i ważyłam 29 kg przy wzroście 162 cm. Niedawno urodziłam dziecko i ważę obecnie 52 kg, wszyscy wkoło mówią mi że jestem już zbyt szczupła. Ja jednak myślę, że powinnam jeszcze bardziej schudnąć, przestałam normalnie jeść, zaczęłam już chować jedzenie udając że zjadłam . Panicznie boję się dni, w których muszę usiąść z kimś do stołu. Nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji

Witam,

nawrót obajwów anoreksji może być związane z nową rolą życiową, która pojawiła sie po urodzeniu dziecka. Być może uaktywniło to jakąś odległą problematykę związaną z relacjami rodzinnymi jakie sama Pani miała jako dziecko.
Zachęcałbym do zgłoszenia się do psychoterapeuty i podjęcia psychoterapii, równolegle możnaby zastanowić się nad pomocą farmakologiczną- szczególnie, że zaburzenia odżywiania mogą negatywnie odbić się na Pani zdrowiu fizycznym.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl