Uczucie niepokoju, mowę bełkotliwą

mam uczucie niepokoju, mowę bełkotliwą.Jakiś okres temu pojawiły się skurcze dłoni oraz mrowienie w nogach.Mam drgawki(trwają one od kilkunastu minut do kilku godzin.Byłem na neurologii w szpitalu i oni stwierdzili zanik móżdżku i odesłali mnie z tym problemem do Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie,lecz oni wykluczyli tą tezę ponieważ zrobili szereg badań na jakąkolwiek ataksję. proszę o pomoc i jakiekolwiek sugestie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na zaburzenia związane z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. Niestety w ramach porady internetowej nie mam jednak możliwości Pana zbadać, zebrać pełnego wywiadu oraz ocenić wyników badań dodatkowych. Jeśli był Pan hospitalizowany w Instytucie Psychiatrii i Neurologii to bez wątpienia lekarze wskazali prawdopodobną przyczynę Pana dolegliwości, ewentualnie zalecili dalszą diagnostykę. Sugeruję dokładnie przeczytać kartę informacyjną z hospitalizacji oraz wdrożyć zalecone postępowanie.