Potrzeba długiego snu u 24-latki

Odkąd pamiętam mam problemy z zbyt długim snem. Mam 24 lata i nie potrafię funkcjonować gdy nie śpię min10/12h. Ściągnięcie mnie z łóżka po 8h snu jest równoznaczne z cudem. Co jakiś czas robię podstawowe badania, które nie wykazują żadnych nieprawidłowości, w między czasie byłam w ciąży gdzie robiłam szereg badań co miesiąc, które również były w porządku.Miałam badaną tarczyce, cukier, anemię, wszystko w porządku.Kłopotliwe jest funkcjonowanie z ciągłym zmęczeniem i potrzebą snu.Jak to zmienić?

Dzień dobry!

Może Pani skonsultować się np. w Ośrodku Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Być może istnieją chorobowe przyczyny potrzeby tak dużej ilości snu, których odkrycie wymaga przeprowadzenia bardziej specjalistycznych badań.
Warto także szczegółowo przeanalizować styl życia, dietę, aktywność fizyczną, dotychczasową historię życia i zdrowia itp. w poszukiwaniu możliwych przyczyn.

Pozdrawiam!