Napady nadmiernego jedzenia

Witam, jestem od pół roku na diecie. Jem mało, ćwiczę każdego dnia. Od jakiegoś czasu wymuszam wymioty, nie mam jednak napadów obżarstwa. Czy to są początki bulimii?

Witam
na podstawie kilku zdań które Pani przekazała trudno o diagnozę które odpowiedziałaby na przekazane nam pytanie. Mam przekonanie, że w takiej sytuacji tylko Pani może "przeskanować" swoje myśli i postępowanie po to by ustalić, czy to co Pani opisuje, jest trudnością, problemem wymagającym działania ?
To Pani wie, czy dieta którą Pani stosuje i ćwiczenia wskazują że Pani stosunek do jedzenia, tycia, odchudzania i wygląd własnego ciała zaczął wpływać na inne obszary Pani życia np. kontakty z innymi ludźmi, zainteresowania, pracę, naukę, czy też plany na przyszłość ?
Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania są twierdzące, proszę rozważyć kontakt z psychoterapeutą .

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts

Witam,
Wygląda na to, że zmierza Pani w kierunku zaburzeń odżywiania. Ograniczanie jedzenie, nadmierne ćwiczenia fizyczne, wymioty, lęk przed przytyciem to mogą być objawy nie tyle bulimii, co anoreksji typ przeczyszczający. Nawet jeśli Pani waga nie spadła jeszcze, tak jak w anoreksji, do niebezpiecznego poziomu, przy takim sposoby odżywiania, ćwiczenia i przeczyszczania, z pewnością to się stanie. Warto z tym skończyć zanim problem stanie się bardzo poważny i trudny do leczenia. Może Pani też skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania.
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Witam,

opisane przez panią zachowania mogą wskazywać na anoreksję. Jej skutkami są: wyniszczenie organizmu, zaburzenie układu krążenia i serca, zaburzenia układu pokarmowego; zaburzenia ze strony układu rozrodczego; zmiany dermatologiczne, zmiany w układzie kostnym, problemy neurologiczne, zaburzenia psychiki. Proszę sobie odpowiedzieć, czy warto.

W razie trudności z przywróceniem normalnego żywienia, zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą. Główną rolę w leczeniu zaburzeń odżywiania odgrywa psychoterapia, zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą by zbadać, czy potrzebuje Pani pracy ze specjalistą.

Pozdrawiam,
Elwira