Jak radzić sobie z zespołem Aspergera u dziecka?

jak zachecic dziecko z zespołem aspargera do pisania czytania liczenia badz podobnych rzeczy co robić???

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję udać się z dzieckiem do psychologa, który pomoże Pani w odpowiednim postępowaniu.
Pozdrawiam

Do psychologa - jako do fachowca - zawsze warto, ale musi być to osoba, która orientuje się w tematyce Zespołu Aspergera.
Rada na szybko: wykorzystać specjalne zainteresowania dziecka. Jeśli dziecko interesuje się np. pojazdami: liczymy pojazdy, piszemy nazwy marek samochodowych, czytamy o przygodach pojazdów... Jeśli uwielbia lego - liczymy lego, dzielimy, mnożymy, tworzymy figury geometryczne i bryły - układamy literki z lego itp. Jeśli przepada za zwierzętami - wykorzystujemy tematykę zwierząt.
Większość osób z ZA myśli obrazami - a zatem wszelkie pomoce obrazkowe będą mile widziane.
Inna opcja: system nagród. Konkretne zadanie - po wykonaniu konkretna nagroda. Rozpisujemy na tablicy, wieszamy w widocznym miejscu i trzymamy się ustaleń z dzieckiem. Te nagrody powinny być malutkie, możliwe do realizacji i atrakcyjne :) Taki system motywacyjny.
Nie są to jedyne rozwiązania, najlepiej rozpocząć współpracę z fachowcem, który rozwiązania dopasuje do Pani dziecka.
Pozdrawiam!