Jak radzić sobie ze stresem przy SIBO?

Dwa lata temu zachorowalam na zapalenie jelit SIBO ,mialam rowniez wyciety polip z gruczolow trawiencowych.W ciagu pol roku schudlam 10 kg.Lekarz prowadzacy sugerowal ze to wina stresu i ze powinnam go unikac.Niestety zrobilam kurs na prawo jazdy chcialam zdac egzamin praktyczny i wszystko wrocilo nie potrafie zapanowac nad stresem czy powinnam brac cos na uspokojenie i do kogo mam sie z tym udac?

Witam, trudno całkowicie wyeliminować z życia stres, jednak można nauczyć się z nim radzić. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, psychoterapii aby zastanowić się nad dalszą form pomocy. Warto również skorzystać z konsultacji z dietetykiem. Pozdrawiam serdecznie