Jak rozmawiać z człowiekiem o osobowości egocentrycznej?

Dobry wieczór, Chciałabym prosić o poradę dotyczącącą osobowości egocentrycznej. Byłam w związku z kimś kto bardzo przejawiał takie zachowania, nie potrafi utrzymać dobrych relacji z nikim bliskim na dłuższy czas(poza mną bo nasz związek trwał ponad 4 lata) Teraz odnowiliśmy kontakt, jak rozmawiać z człowiekiem o takiej osobowości? Jak nawiązać z kimś takim nową relacje i czy próbować stworzyć związek na nowo? Czy ktoś taki może przepracować swoje egoistyczne myślenie u psychologa? Chcę spróbować, ale nie wiem czy można w ogóle myśleć, że taka osoba potrafi cokolwiek zmienić w swoim zachowaniu.

Dzień Dobry Pani,

Odpowiadając na Pani pytanie, zmiana jest możliwa, jednak wymagałoby to podjęcia świadomego trudu pracy, w zakresie rozwoju osobowości.

Serdeczności i tylko powodzenia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605