Jak rozumieć taki wynik TK kręgosłupa u 44-latki?

Dzień Dobry Mam 43 lata. Gdyby nie badanie TK to Człowiek ani nie wiedziałby że ma zniesiona lordoze szyjną. Moje pytanie stąd czy badanie TK Tomografia ukaże też w badaniu czy ktoś ma dyskopatię przepukline inaczej tak ? Czy to badanie pokazuje więcej, czy trzeba rezoznas . Po badaniu wyszło zniesiona lordoza . Byłam u lekarza przepisał tabletki i na fizjo zabiegi choć długo trzeba czekać. Co mam zrobić? Bo czy ta lordoza może być przyczyną tylko ona objawów? mrowienie dłoni, tak jakby cisło, kłucie, czasem brak czucia. Bo może na to wszytko też coś wpływa innego? Bo odcinek Lędzwiowy też nam problem tam mam przepukline i lordoza wyrównana fizjologicznie . Może też źle nawyki w czasie dnia funkcjonowanie, Co mam zrobić z tym ? Bo ważne aby nie było tych objawów w dłoniach.

TK zazwyczaj pozwala rozpoznać dyskopatię, chociaż MRI jest lepsze w diagnostyce chorób kręgosłupa. Sugeruję konsultację neurochirurgiczną i fizjoterapię oraz ćwiczenia wzmacniające w celu opracowaniu dysbalansu mięśniowego i przywrócenia (do pewnego stopnia) fizjologicznej krzywizny kręgosłupa.