Jak rozumieć ten opis MR u 32-latki?
Otrzymałam dzisiaj wynik rezonansu angio, niestety nie wiem jak go zinterpretować, ani tez do jakiego specjalisty najlepiej się udac — neurolog, neurochirurg? Wrzecionowate odejście drobnego naczynia tętniczego od powierzchni górnej prawej tętnicy przedniej mózgu w odc.A1. Fenestracjia odc.P1 lewej tetnicy tylnej mózgu. Lejek Salzmana po stronie prawej Wady naczyniowej ani niedrożności w obrębie unaczynienia koła tętniczego Willisa nie stwierdza się. Czy taki wynik do powód do zmartwień?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Dzień dobry, opis nie stanowi większego powodu do zmartwień. Sugeruję jednak konsultację neurochirurgiczną - na konsultację należy zabrać nie tylko opis ale również płytę CD z badaniem.