Jak rozumieć zwiększenie apetytu?

Witam. Przez około 2-3 miesiące źle się odżywiałem, coraz rzadziej oraz jak najtaniej z powodu problemow finansowych. Ostatni miesiąc nawet jadałem bardzo rzadko i mało (nawet tylko nie wielka ilość kaszy bądź ryżu w 2-3 dni). Do tego mało się nawadnianiem, nawet doznałem najgorszego, najbardziej bolesnego, czwartego w moim życiu epizodu z hemoroidami, podejrzewam iz z racji słabej diety lub nawet jej braku tak jak opisałem. Teraz powoli odzyskuje kondycję finansowa i zdrowotna, nie mam problemu z brakiem pożywienia czy tez płynów. Jednak moje pytanie jest na podstawie powyższych informacji. Mianowicie - czy jest możliwe iz po długim okresie głodu/ubogiej diety, niewystarczającej ilości pożywienia aktualnie mam ochotę jeść o wiele więcej? Wręcz co chwile, znacznie więcej niż jadłem wcześniej… Ewentualnie jeśli można jakie badania powinenem sobie zrobić, o co zadbać?… Z gory bardzo dziękuje…

Dzień dobry

odpowiadając na Pana pytanie - oczywiście, że po tak ubogiej diecie może mieć Pan teraz wzmożony apetyt. Jest to związane z wygłodzeniem organizmu. Pewnie organizm nadrabia straty, domaga się uzupełnienia braków.

Co do badań to z pewnością podstawową morfologię i cukier. Pozostałe badania do konsultacji z lekarzem.

Jeżeli chodzi o tego typu głodówki to proszę uważać i ich unikać. Ja rozumiem brak środków finansowych ale zdrowa dieta wcale nie musi być bardzo droga. Poza tym jak zaczną się problemy zdrowotne to wyda Pan o wiele więcej pieniędzy na leki.

w razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl

Po okresie dużych ograniczeń w spożyciu kalorii zdecydowanie może dojść do włączenia przez organizm mechanizmów kompensacyjnych. Organizm reaguje wtedy często zwiększonym apetytem, w celu nadrobienia niedoborów kalorycznych.