Duży apetyt po basenie

Witam, mam 31 lat, budowę raczej normalną, problem w tym że jem dużo, przemianę materii tez mam dobrą, martwi mnie jedno: mianowicie ostatnio chodzę na aqua aerobik i przyznam że wtedy wsuwam jak odkurzacz co popadnie, a tak mnie ssie że nie mogę się powstrzymać, co mogę zrobić by nie być tak głodną po basenie? Boję się że przytyję zamiast poczuć się lżej.......pozdrawiam, Katarzyna

Witam serdecznie,

Wysiłek fizyczny a w szczególności pływanie zwiększa zapotrzebowanie kaloryczne i wzmaga apetyt. To normalne zjawisko. Aby zapobiec objadaniu się proponuję zjeść pełnowartościowy i odpowiednio zbilansowany obiad około 2h przed basenem a następnie jak najszybciej po pływaniu. W ten sposób skróci Pani przerwę w spożywaniu posiłków i organizm nie będzie tak wygłodzony a tym samym zmniejszy Pani apetyt i porcje jedzenia po wyjściu z basenu.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam! Opisane zjawisko występuje po intensywnym wysiłku fizycznym. Pani organizm potrzebuje wówczas więcej energii. Jeśli dieta będzie zbilansowana i pełnowartościowa, takie pobudzenie apetytu powinno się zmniejszyć. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska