Witam,
Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Mimo to zachęcam do zdrowego odżywiania, bo tylko takie pozwoli Ci zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę przez całe życie.
Problemy z tkanką tłuszczową w okolicach brzucha rozwiąże odpowiednie żywienie i aktywność fizyczna.
Zajrzyj na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz ćwiczenia na tę partię ciała. Dodatkowo polecam:
1. Klasyczne brzuszki- połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki- połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stop postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.
Zalecenia dietetyczne, których powinnaś przestrzegać to:
- unikanie produktów bogatych w tłuszcz
- spożywanie mniejszych porcji posiłku, ale częściej sprawi, że żołądek nie będzie obciążony i łatwością strawi pokarm i nie zamieni go na tkankę tłuszczową
- powinnaś przekonać się do warzyw. Jeśli nie lubisz surówek jedz warzywa gotowane, naleśniki, pierogi czy tarty z nadzieniem warzywnym. Musisz wiedzieć jak ważne jest odpowiednie spożywanie warzyw i owoców dla naszego zdrowia. Warzywa i owoce są cennym źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego. Dlatego musisz pamiętać o ich codziennym spożywaniu zarówno. Prawidłowe odżywianie jest szczególnie ważne dla młodzieży do około 16-18 roku życia, kiedy ich organizm jest w okresie aktywnego wzrostu i rozwoju. Niektóre witaminy i składniki mineralne nie są magazynowane w organizmie, dlatego trzeba ich dostarczać regularnie. Błonnik pokarmowy jest składnikiem nieodżywczy, nie wchłania się, więc razem z innymi substancjami z przewodu pokarmowego. Mimo to należy spożywać produkty będące jego źródłem między innymi dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego, właściwej regulacji perystaltyki jelit oraz zapobieganiu występowania zaparć.
- zwiększ wypijanie płynów do około 2 l dziennie.
Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.
Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak skutecznie i w miarę szybko schudnąć? – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Jak mam schudnąć z brzucha? Jestem w rozpaczy – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Jak schudnąć szczególnie na brzuchu? – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Co robić, żeby schudnąć? – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Co zrobić, żeby schudły mi uda i zniknęły rozstępy? – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Jak zlikwidować wałki na brzuchu? – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Jak najszybciej pozbyć się oponki z brzucha? – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Dieta na zrzucenie 7 kg – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Jak spalić fałdki na brzuchu? – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Ćwiczenia dla 14-latka – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna