Jak schudnąć po pięćdziesiątce?

WITAM CHCIALABYM SCHUDNAC BYNAJMNIEJ 10 KG ,NIE MAM CZASU CHODZIC PO DIETETYKACH .MAM 52 LATA A WAZE 95 KG CO ROBIC .DZIEKUJE I CZEKAM NA ODPOWIEC CO Z SOBA ROBIC PRACE MAM SIEDZACA PO 9 GODZ ,NOGI I KREGOSLUP MI POMALU WYSIADA .PROSZE O PORADE

Niestety nie mogę Pani pomóc nic zupełnie nie wiedząc o Pani trybie życia, sposobie odżywiania, stanie zdrowia czy popełnianych błędach żywieniowych. Na pewno nie polecam stosowania żadnych głodówek ani diet-cud. Jedyne co może pomóc na trwałe, bez efektu jojo, to zdrowa, zbilansowana dieta dopasowana do Pani potrzeb, 5 małych regularnych posiłków w ciągu dnia, unikanie niezdrowych przekąsek, fast foodów, słodzonych napojów. I do tego oczywiście regularna aktywność fizyczna.

Szanowna Pani,
niestety ciężko jest ustalić prawidłowe żywienie bez przynajmniej podstawowej wiedzy o pacjencie, a masa ciała i wiek, to trochę za mało, by pomóc. Oczywiście podam Pani ogólne zalecenia, do których warto się stosować, ale może warto pomyśleć o skorzystaniu z diety w systemie on-line czyli bez wizyty w gabinecie dietetyka, a jednak należy wówczas wypełnić kwestionariusz żywieniowo- zdrowotny, by dietetyk wiedział nad czym pracować.
1. należy spożywać 4-5 posiłków dziennie, co 3-4 godziny
2. Pamiętać o śniadaniu!
3. Ograniczyć spożycie słodyczy, gotowych dań, fast foodów, słodkich napoi gazowanych.
4. Należy zwiększyć spożycie warzywa i owoców! A także orzechów i nasion - co wiąże się ze zwiększeniem spożycia błonnika.
5. Zamienić pieczywo jasne na ciemne.
6. Ograniczyć spożycie tłustych mięs, wędlin kiełbas, zastąpić je chudym mięsem (drób, królik, cielęcina) i wędlinami (polędwica sopocka, szynka z drobiu itp)
7. Spożywać więcej tłuszczy wielonienasyconych. Znajdzie je Pani np. w rybach morskich, oliwie z oliwek, awokado
8. Zwiększyć aktywność fizyczną, co z pewnością poprawi kondycje Pani kręgosłupa i nóg.
9. W Pani wieku należy również pamiętać o odpowiedniej podaży wapnia, by nie doszło do osteoporozy.

Mam nadzieję, że te informacje będą pomocne.

Witam,
niestety w dzisiejszych czasach czas jest mierzony wagą złota. Porada dietetyka, aby była kompletna wymaga dokładnego wywiadu, dokładnych pomiarów, ale przede wszystkim dokładnego poznania nawyków żywieniowych pacjenta, który prosi o pomoc. Założę się, że wszystko o czym piszą koleżanki po fachu ma Pani w małym palcu bo choć to najprawdziwsza prawda to są to reguły o których mówią wszyscy i wszędzie. A chodzi o to, żeby do każdego z Państwa podejść indywidualnie. I większość z nas dietetyków ma właśnie taki cel. Ale warunkiem jest czas...także jeśli jest Pani zdecydowana na zmiany w swoim sposobie odżywiania proszę znaleźć dobrego specjalistę w Pani mieście, a walka ze zbędnymi kilogramami na pewno będzie łatwiejsza.

Trzymając kciuki, pozdrawiam