Jak schudnąć przy zaburzeniach tarczycy?

Od 5 lat leczę niedoczynność tarczycy i miałam już insulinooporność. Brałam siofor 1000. Ostatnio zrobiłam badania i homa wyszło w normie 0.57. odstawiłam siofor. Letrox brałam najpierw 125 po zejściu z TSH z 4 na 0.38 biorę Letrox 100. Ale w zeszłym roku bez najmniejszego problemu schudłam 10 kg ( od stycznia do sierpnia). A od września waga zaczęła znów rosnąć i 10 kg do kwietnia wróciło. Trzymam diete z niskim IG ćwiczę orbitrek 10000 kroków spacery a waga ani drgnie. Nie wiem już co robić. Jestem załamana. Ponoć przy tak niskim TSH powinnam mieć podkręcony metabolizm i chudnąć a ja się męczę by nie przytyć jeszcze więcej. Co mam zrobić by w końcu schudnąć bo deficyt kaloryczny nie działa.

Lek SIOFOR odstawiła Pani sama, czy to była opinia lekarza? Na własną rękę jest to niebezpieczne, ponieważ można sobie zaszkodzić. Należy kontrolować poziom glukozy i insuliny, aby sprawdzić, jak organizm sobie radzi bez przyjmowania leku - być może tu jest przyczyna. Odchudzanie należy zacząć od wyliczenia CPM (całkowita przemiana materii: ilość kalorii jaką powinna Pani dostarczyć w ciągu dnia dla zapewnienia prawidłowej pracy organizmu). Ta kaloryczność jest niezbędna do utrzymania obecnej masy ciała. Po stopniowym odejmowaniu około 200 kcal od wyliczonego CPM, powinna zachodzić redukcja masy ciała w tempie, który jest bezpieczny i zapobiegnie efektowi jo-jo. W internecie dostępnych jest mnóstwo kalkulatorów, które policzą CPM oraz kaloryczność posiłków. Proszę wprowadzić zdrowe zasady odżywiania, które będą nie tylko towarzyszyć podczas odchudzania: 4-5 posiłków co 3-4 godziny, minimum 1,5 litra wody, wybierać żywność nieprzetworzoną. Jest Pani aktywna fizyczna, więc proszę nie unikać posiłków po skończonym wysiłku.