Jak się odchudzać, by nie stracić wielkości piersi?

Witam, mam na imię Marta i mam 18 lat. Mam pewien problem. Otóż sprawdzając w kalkulatorze BMI swoja wartość okazuje się, że mam wagę prawidłową, lecz chciałabym zrzucić kilka kilo z brzucha i ud. Słyszałam, że podczas odchudzania maleją piersi, więc czy jest szansa by zrzucić kilka kilo poprzez ćwiczenia i może lekką dietę, by nie stracić ich wielkości?? Dosyć, że mam małe piersi to jeszcze gdybym schudła to byłabym płaska jak deska. Proszę o pomoc!! :(

Witam,

Jeśli Twoje BMI wskazuje na prawidłową masę ciała i dobrze się czujesz ze swoją wagą, nie ma powodu abyś musiała stosować dietę.

Rozwiązaniem Twojego problemu będą ćwiczenia, dzięki nim z pewnością wielkość Twoich piersi nie zmniejszy się.

Piszesz o nadmiarze tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i ud, proponuję zatem, abyś wykonywała ćwiczenia właśnie na te partie ciała. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Dodatkowo mogę polecić pływanie, które nie tylko redukuje tkankę tłuszczową z brzucha i ud, ale też świetnie wygładza nasze ciało, eliminując problem cellulitu. Pływanie jest dobre na wszystko!
Jeśli chcesz przy tym zastosować jakąś dietę proponuje po prostu zacząć jeść według zdrowych nawyków żywieniowych, które znajdziesz tu

http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

oczywiście przy prawidłowej masie ciała możemy czasem pozwolić sobie na drobne „grzeszki” w jedzeniu.

Pozdrawiam.