Jak się zmusić, zmotywować do czegokolwiek?

Mam depresję i biorę leki. Poradźcie mi, jak się ogarnąć? Nie wiem za co się wziąć, nie wiem co mam robić. Jak się zmusić, zmotywować do czegokolwiek? Najchętniej spałabym cały dzień. Nie piszcie o psychologu, bo czekam w dłuugiej kolejce.

Witam,
depresja wymaga odpoczynku,ponieważ jest skutkiem przeciążeń.Można jednak zwrócić się o pomoc do specjalistów w praktyce prywatnej,ew.zgłosić problem lekarzowi ,by rozpatrzył sens hospitalizowania Pani w oddziale.Będzie to szansa nie czuć się osamotnionym i korzystać z pomocy zatrudnionych tam psychoterapeutów.

Witam Panią. Od dłuższego już czasu badania nad depresją wskazują, że połączenie obu metod: farmakoterapii i psychoterapii przynosi najlepsze skutki w łagodzeniu objawów. Na Pani samopoczucie może mieć wpływ "głębokość" depresji, czas przyjmowania leków i brak oddziaływań psychologicznych. Z Pani opisu nie wynika czy sama Pani wywiera na siebie presję, czy też Pani otoczenie tego oczekuje. Zmuszanie się do mobilizacji nie pomoże. Może to się kończyć frustracją, która tylko będzie pogłębiać nastrój depresyjny. Mając lekarza prowadzącego ma Pani prawo omawiać z nim postępy leczenia (skuteczność farmakoterapii, brak psychoterapii). Jeśli Pani stan będzie się pogarszał można rozważyć leczenie stacjonarne w szpitalu. Proszę przede wszystkim informować swojego lekarza o tym co się z Panią dzieje. Pozdrawiam Panią

Zachęcam przede wszystkim do omawiania wszelkich trudności z lekarzem prowadzącym. Oraz do nie wywierania presji na siebie. Bywa przecież i tak, że zmobilizować się trudno i bez depresji. Niech więc pozwoli sobie pani na relaks, wolniejsze tempo. Jeśli kolejka do psychologa jest długa, warto przemyśleć skorzystanie z prywatnego specjalisty, a jeśli ocenia pani swój stan jako wymagający pomocy natychmiast - do rozważenie hospitalizacji.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/