Jak skutecznie schudnąć w wieku 32 lat?

Ja mimo mocnych treningow (np. Często ( ostatnio codziennie ) robie szybkie marsze po 4-5 godzin dziennie po lesie, rekord 8 godzin i ok 50 000 kroków, min 3 godziny, często też rower , bieganie,..) nie mogę schudnąć od ponad roku, ważę cały czas ok 72-75 kg i BMI 23-24, (a wcześniej przez kilka lat ok 65-68 kg, ale głównie przybralem wtedy mięśni bo 4-5 (niekiedy 3 , ale też i 7) razy w tygodniu ćwiczyłam na własnej siłowni w technikum kilkanaście lat temu ważyłem ok 55 kg przy 172 cm wzrostu ) nie mogę się powstrzymać przed podjadaniem. . Polecicie jak ten nałóg, (chce wrócić do wagi 65-68 kg bo wiem ze do 55 kg nie mam szans) rzucić? .z góry dzięki :)

Witam,
podjadanie może być efektem źle dobranej diety. Jeżeli w ciągu dnia jada Pan nieodpowiednio to często występuje chęć podjadania pod wieczór lub pomiędzy posiłkami. Należałoby odpowiednio zbilansować dietę. Widocznie organizm posiada jakieś braki, domaga się niektórych składników odżywczych co skutkuje podjadaniem.
Jeżeli chciałby Pan podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pan z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk