Jak sobie poradzić z nienawiścią do własnego ciała?

Witam! Moim problemem jest to iż uzależniłam się od solarium - może to śmieszne, ale prawdziwe, chodziłam tam ciągle nadużywałam promieni, pomimo tego że byłam czarna opalałam się nadal, bo wydawało mi się, że jestem blada, w końcu przerodziło się to w nałóg. Osoby z zewnątrz nieraz mówiły mi żebym tam nie chodziła, ale traktowałam to jako przejaw ich zazdrości, a teraz mam dramat. Jestem 30-letnią kobieta, ze skórą pięćdziesięcioletniej, cała zwiotczała i pomarszczyła się. Popadłam przez to w chorobę psychiczną, nie mogę sobie z tym poradzić, teraz zdaję sobie z tego sprawę co zrobiłam i że skutki są nieodwracalne. Byłam u psychiatry, który zapisał mi leki, trochę po nich śpię, ale dzień mam koszmarny - cały czas widzę tylko te wyniszczenia, do których doprowadziło mnie solarium, ciągle oglądam się w lusterku, patrzę na tą zwiotczałą i pomarszczoną skórę, boję się, że zwariuję, wydaje mi się, że z taką skóra to ja już nie powinnam żyć, nie mogę sobie tego wybaczyć, że do takiego stanu się doprowadziłam. Chciałabym odzyskać równowagę psychiczną i zacząć żyć normalnie, a z drugiej strony czy ja mogę jeszcze żyć normalnie mając ciało pięćdziesięcioletniej kobiety w wieku 30-lat? Najgorsze jest to, że ja mam małego, 5-letniego synka na wychowaniu, którym w tej chwili nie jestem w stanie się zająć - boję się, że coś się ze mną stanie i że go nie wychowam. Cały czas się boję kolejnego dnia i że będzie ze mną coraz gorzej, że ludzie będą się mnie brzydzić, bo jak na razie ja się brzydzę własnego ciała - jak ja mam sobie z tym poradzić i jak żyć dalej? Pomocy!

Witam!
Jeśli chce Pani pracować nad swoim samopoczuciem, to zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii. Bardzo dobrze, że skonsultowała się Pani z lekarzem psychiatrą i stosuje się do jego zaleceń. Psychoterapia może stać się dobrym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego. Uczestnictwo w terapii da Pani możliwość pracy nad akceptacją swojego ciała, poprawą funkcjonowania oraz zmianą postaw. Jest to również możliwość rozwiązania psychicznych problemów i trudności.
Myślę, że pomoc specjalistów może Pani dać możliwość poprawy swojego funkcjonowania oraz zapewnienia dziecku odpowiedniej opieki.

Pozdrawiam