Jak sobie poradzić z tą myślą o lunatykowaniu?

Od kilku dni mam taki problem, że zacząłem mieć negatywne myśli i zacząłem się strasznie bać lunatykowania (nigdy wcześniej nie lunatykowałem z tego co wiem) że wstane w nocy i komuś zrobie krzywdę, bardzo się tego boje i po mimo że chce mi się spać to nie chce zasnąć bo to mnie przytłacza. Czy całodzienne myśli o tym że bede lunatykował sprawią że tak będzie?

Szanowny Panie,

Myśli o lunatykowaniu, nawet jeśli są nadmierne nie wpływają na rzeczywistość - podobnie, jak myślenie o wygranej na loterii nie sprawi, że wygrana będzie miała miejsce w rzeczywistości. Wydaje misię jednak, że jeśli te nadmiarowe myśli o lunatykowaniu stanowią dla Pana problem (a z tego co Pan pisze wydaje mi się, że tak, ponieważ wpływają na jakość Pana snu, zajmują dużo czasu w ciągu dnia oraz wywołują lęk), warto byłoby rozważyć konsultację z psychologiem lub psychoterapeutą. Ze swej strony polecam psychoterapeutę o specjalizacji poznawczo-behawioralnej (CBT).

Pozdrawiam