Jak leczyć nasilające się lunatykowanie?

Dzień dobry Od dłuższego czasu lunatykuję w nocy w sposób typowy (stanie obok łóżka, siadanie, itp), lecz ostatnio lunatykowanie się nasila i plus kiedy się "przebudzę" w nocy widzę różne postacie w moim pokoju, stojące lub siedzące na krześle, lub wydaje mi się, że jestem nie w swoim łóżku tylko np barze. Ostatnio też obudziłem się z myślą, że muszę iść do sądu (nie muszę) i zacząłem się ubierać, lecz po chwili zdałem sobie sprawę, że to bez sensu, wszystko pamiętam, to nie sen. 20 lat, mężczyz

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu i opisu tego co się z Panem w nocy dzieje bardzo Pana zachęcam do wizyty u specjalisty. Takim specjalistą jest lekarz psychiatra. Będąc osobą ubezpieczoną może Pan udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego i skorzystać z takiej wizyty. Najważniejsza jest teraz precyzyjna diagnoza. Z pewnością takie doświadczenia bardzo Pana niepokoją i zaburzają naturalny rytm przez co nie może Pan być wypoczęty a to wpływa ujemnie na funkcjonowanie w ciągu dnia. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Zachęcam do skonsultowania się z lekarzem. Jeśli wykluczy zaburzenia somatyczne skieruje do psychologa i/lub psychiatry. Przyczyny podobnych trudności mogą być także emocjonalne psychologiczne, a wówczas będzie sobie można z nimi poradzić w procesie psychoterapii.