Jak stracić szybko i efektownie na wadze

Witam, mam 14 lat. Mam 180 cm wzrostu, i ważę 84kg . Waga utrzymuje mi się od grudnia zeszłego roku, trenuje sport, jak na swoją wagę mam bdb kondycję. Dziennie trenuje około 3 godzin, ale i tak nie tracę na wadze i to mnie irytuje, a pyzatym jest krępujące, gdy jestem lepszy od "chudych" w jakiejś dyscyplinie i w wyniku tego wyzwiska typu < patrzcie śmieszy grubas, umie biegać > więc piszę tu, żeby uzyskać jakąś poradę na szybką starte wagi ok 14kg 1,5 miesiąca. Nie mogę schudnąć, a jestem osobą bardzo aktywną fizycznie.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Jesteś osobą wysoką i Twoja masa ciała powinna być proporcjonalna do wzrostu. Masz lekka nadwagę, ale dodatkowo jesteś bardzo aktywny fizycznie, dlatego nie powinieneś nadmiernie ograniczać podaży kalorii.
Jedyne, co powinnam Ci zalecić to ograniczenie spożywania tłustych (pełnotłuste produkty mleczne, tłuste mięso, białe pieczywo, produkty typu fast-food, chipsy, gotowe dania, przekąski, słodycze) oraz słodkich produktów (gazowane napoje, słodzone napoje, cukierki, słodycze).

Utrata 14 kg nie będzie dla Ciebie korzystna. Dodatkowo muszę zaznaczyć, że 14 kg w 1,5 miesiąca przyniesie jedynie niekorzystny efekt jojo. Nie znam Twojego jadłospisu, dlatego proponuje poczytać artykuły, z których dowiesz się, jakie produkty wybierać, a jakich unikać w swoim codziennym jadłospisie http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Dodatkowo możesz wybrać się do dietetyka, który dobierze dla Ciebie najodpowiedniejszą dietę, według Twoim potrzeb i upodobań kulinarnych.

Pozdrawiam.