Zbędne kilogramy - jak je stracić?

Cześć. Jestem Asia i mam 11 lat. 26 kwietnia będę miała 12 lat. Pomóżcie mi. Ważę 60 kg, mam raczej nadwagę. Mam już dosyć docinków typu "jesteś gruba", albo "nic nie umiesz ty posrany grubasie". Jest mi z tego powodu bardzo przykro. Co mogłabym zrobić, żeby do 30 stycznia schudnąć i ile. Proszę o dietę, jeśli w moim przypadku będzie konieczna i ile powinnam schudnąć. Pomocy!
11 LAT ponad rok temu

Asiu,

Nie podałaś swojego wzrostu, więc nie można stwierdzić, ile kilogramów powinnaś ,,zgubić''. Jesteś bardzo młodą osobą w wieku dorastania, więc nie możesz też odchudzać się drastycznie, ponieważ Twój organizm jeszcze się rozwija i nie można zabrać mu tego, czego potrzebuje, czyli witamin, składników mineralnych, a przede wszystkim białka.

Odchudzanie u dzieci wygląda nieco inaczej niż u dorosłych. Musisz odżywiać się zdrowo, ale unikać słodyczy, fast foodów, wszelkich wysokoklarycznych potraw. Zatem powinnaś jadać regularne i zdrowe posiłki, a przy tym więcej się ruszać. Może zapiszesz się na jakieś zajęcia sportowe lub basen. Ważne byś codziennie poświęciła trochę czas na ruch. Pamiętaj, że utrata kilogramów wymaga czasu i nie da się tego zrobić w ciągu dwóch tygodni.

Tutaj o tym przeczytasz:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-odchudzajaca-dla-dzieci

Pozdrawiam