W jaki sposób odżywiać się, żeby stracić zbędne kilogramy po dwóch ciążach?

Witam, W przeciągu 2 ostatnich lat byłam 2 razy w ciąży o przytyłam łącznie 33 kg. Chciałabym teraz schudnąć i nie wiem jak się za to zabrać. Karmię piersią i ze względu na to że dziecko ma skazę białkową nie mogę spożywać nabiału. chciałabym wiedzieć w jaki sposób mam się odżywiać żeby stracić trwale zbędne kilogramy?

Witam serdecznie,
bardzo trudno w skrócie odpowiedzieć na to pytanie. Odchudzanie podczas karmienia piersią nie jest wskazane, ponieważ może nadwyrężyć poważnie Pani organizm. Pierwszym krokiem powinno być wyliczenie zapotrzebowania energetycznego indywidualnie dla Pani i nie przekraczania go. To zagwarantuje zatrzymanie tycia. Należy też wprowadzać stopniowo prawidłowe nawyki żywieniowe. Ciężko powiedzieć jakie, bez przeprowadzenia wywiadu żywieniowego. Zachęcam do odwiedzenia dietetyka w Pani okolicy lub konsultacji on-line ze mną. Katarzyna Pawłowska poradniaindiet@gmail.com 662-294-315