Kofeina nie pomaga wytrzeźwieć

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choroba lokomocyjna jest skutkiem sprzecznych informacji, jakie otrzymuje mózg z układu przedsionkowego, odpowiedzialnego za wykrywanie zmiany pozycji ciała i informowanie o tym mózgu. Do zaburzeń (a przy tym złego samopoczucia i wymiotów typowych dla choroby lokomocyjnej) funkcjonowania tego systemu dochodzi, gdy układ przedsionkowy wysyła do mózgu informację o przemieszczaniu się ciała, podczas gdy oczy informują ten organ o tym, że ciało jest nieruchome.

Szerzej o tym problemie pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/choroba-lokomocyjna.

Bromowodorek hyoskiny, zawarty w leku Scopoderm, ma zatrzymać transfer tych wiadomości z obszaru nazywanego centrum wymiotów. Dzieje się to dzięki blokowaniu receptorów znajdujących się w tym centrum za pomocą właśnie bromowodorku hyoskiny.

Być może także ten artykuł okaże się przydatny: https://uroda.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-chorobe-lokomocyjna.

Stąd też system transdermalny do leczenia skutków choroby lokomocyjnej może faktycznie być skutecznym rozwiązaniem w chorobie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty