Jak to możliwe, że wynik na obecność HPV jest negatywny?

Witam. W listopadzie 2017 wykryto u mnie CIN3 i na 100% rak szyjki macicy . Pod koniec listopada mialam wykonana konizacje i potem dalsze badania histopatologiczne … czy jest juz mala inwazja itd. Okazalo sie ze jest to rak 0 " in situ " , ale spowodowany infekcja wirusa HpV16 . Rece i nadzijea mi opadly , bylam kompletnie zalamana. Pani ginekolog powiedziala ze jest jej przykro ale nie bede juz zdrowa i prawdopodobienstwo powrotu raka to 90%, ze nie mam szans na wyleczenie. Zmienilam lekarza i od stycznia 2018 chodze do innego ze specjalizacja onkologii. Mam co 3 m-ce robiona cytologie i do tej pory bylo super , tydzien temu doktor ponownie pobral material do cytologii i obecnosci wirusa HPV. Wyniki mnie zaskoczyly poniewaz wynik obecnosci wirusa HpV jest NEGATYWNY ! jak jest to mozliwe?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. W takiej sytuacji oba wyniki powinny być porównane i ponownie zweryfikowane. Myślę, że powinna Pani zwrócić się z tym problemem do lekarza prowadzącego.