Jak to zrobić, by schudnąć w udach i biodrach? Ile powinnam ważyć?

Mam 12 lat. Ważę ok. 56kg, mój wzrost sięga do 170 cm, jestem dziewczyną. Mało się ruszam, tylko tyle, co na w-f i nie wolno mi zbyt dużo i długo biegać. Wiele razy stosowałam głodówki, ale nigdy mi się to nie udawało, widząc ciasto lub ciasteczko. W mojej rodzinie nikt mnie był otyły lub miał nadwagę. Moim marzeniem jest schudnąć w udach i biodrach. Bardzo lubię jeść słodycze, ciasta domowego wypieku i pić owocowe soki ( zazwyczaj ze sklepu). Obiad jadam późno, bo zazwyczaj o 15:30, a śniadanie o 7:00, kolację o 18:30. Wielkość porcji zależy od rodzaju głodu.
KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Witam,

Problemem osób odchudzających się jest stosowanie głodówek, drastyczne ograniczanie kalorii oraz spożywanie małej ilości posiłków. Jest to błędne koło ponieważ w ten sposób organizm czuje się zagrożony i cały spożyty pokarm magazynuje w postaci tkanki tłuszczowej. Aby temu zapobiec powinniśmy spożywać taką ilość kalorii, która odpowiada naszemu zapotrzebowaniu oraz powinniśmy dbać o regularne spożywanie posiłków.

Twoja masa ciała jest prawidłowa. BMI wynosi 19,4, co n siatkach centylowych oznacza 60 centyl. Nie powinnaś się odchudzać. Przyrost tkanki tłuszczowej w okolicach ud i bioder jest naturalnym procesem dojrzewania. Twoja figura nabiera kobiecych kształtów.

Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.
Unikaj również tuczących bomb kalorycznych, takich jak produkty typu fast-food, gazowane napoje, słodzone napoje, słodycze, cukier, chipsy, paluszki, tłuste sery i mięsa oraz dodatki typu majonez, sos na bazie majonezu itd.

Równie ważna jest aktywność fizyczna, która szczególnie w Twoim wieku odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś ćwiczyć, co najmniej 30-40 minut dziennie. Jest wiosna, ciepło na dworze, co stwarza udane warunki do aktywności fizycznej. Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty