Jak to zrobić, by schudnąć w udach i biodrach? Ile powinnam ważyć?

Mam 12 lat. Ważę ok. 56kg, mój wzrost sięga do 170 cm, jestem dziewczyną. Mało się ruszam, tylko tyle, co na w-f i nie wolno mi zbyt dużo i długo biegać. Wiele razy stosowałam głodówki, ale nigdy mi się to nie udawało, widząc ciasto lub ciasteczko. W mojej rodzinie nikt mnie był otyły lub miał nadwagę. Moim marzeniem jest schudnąć w udach i biodrach. Bardzo lubię jeść słodycze, ciasta domowego wypieku i pić owocowe soki ( zazwyczaj ze sklepu). Obiad jadam późno, bo zazwyczaj o 15:30, a śniadanie o 7:00, kolację o 18:30. Wielkość porcji zależy od rodzaju głodu.

Witam,

Problemem osób odchudzających się jest stosowanie głodówek, drastyczne ograniczanie kalorii oraz spożywanie małej ilości posiłków. Jest to błędne koło ponieważ w ten sposób organizm czuje się zagrożony i cały spożyty pokarm magazynuje w postaci tkanki tłuszczowej. Aby temu zapobiec powinniśmy spożywać taką ilość kalorii, która odpowiada naszemu zapotrzebowaniu oraz powinniśmy dbać o regularne spożywanie posiłków.

Twoja masa ciała jest prawidłowa. BMI wynosi 19,4, co n siatkach centylowych oznacza 60 centyl. Nie powinnaś się odchudzać. Przyrost tkanki tłuszczowej w okolicach ud i bioder jest naturalnym procesem dojrzewania. Twoja figura nabiera kobiecych kształtów.

Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.
Unikaj również tuczących bomb kalorycznych, takich jak produkty typu fast-food, gazowane napoje, słodzone napoje, słodycze, cukier, chipsy, paluszki, tłuste sery i mięsa oraz dodatki typu majonez, sos na bazie majonezu itd.

Równie ważna jest aktywność fizyczna, która szczególnie w Twoim wieku odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś ćwiczyć, co najmniej 30-40 minut dziennie. Jest wiosna, ciepło na dworze, co stwarza udane warunki do aktywności fizycznej. Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.