Jak ułożyć relacje z chłopakiem?

Jestem z chłopakiem od 5 lat ( mam 22 lata chłopak ten sam wiek). Bardzo się kochamy ale jest jeden problem, mój chłopak miał tylko jedna partnerkę seksualną ja byłam jego pierwsza. Dręczy go to ,ze się nie "wyszumia£". Mieliśmy ostatnio bardzo poważna rozmowę na ten temat. Stwierdził, że jestem idealna na żonę ,ze chce ze mną spędzić reszte życia ale dręczy go to ,ze nie miał okazji się wyszaleć. Powiedziałam mu , ze powinnismy się rozstać, ze tak będzie lepiej lecz on tego nie chce , bo mnie kocha bardzo i nie chce stracić mnie przez coś takiego. Wiem , ze nasza miłość jest prawdziwa ale nie chce by przezemnie nie mógł zrobić tego co chce. Tłumaczy sobie, ze jest młody i mu to przejdzie ale ja myślę , ze tak nie będzie. Zapytał mnie o to czy wrócimy do siebie jesli on tylko spróbuję z kimś innym , bo chodzi mu tylko o seks z kimś innym nie szuka prawdziwej miłości , ponieważ już ją ma. Niestety ja nie wiem czy dam radę znieść coś takiego dla mnie seks jest czymś wielkim. Dla mnie seks jest bardzo poważna sprawą i uważam , że powinno się to robić z miłości a nie dla zabawy ..lecz to tylko moje zdanie ja miałam przed obecnym chłopakiem jedengo partnera w łóżku i to byl mój pierwszy raz ale byłam w związku z nim 2 lata i kochałam go przynajmniej tak mi się wydawało ( pierwsza miłość) dopóki nie poznałam mojego obecnego chłopaka i dopiero zrozumiałam czym jest miłość. Boję się , ze popadne w depresje odkąd wiem czego chce chłopak którego bardzo kocham nie potrafię przestać o tym myśleć nie mam siły iść do pracy do szkoły nie mam ochoty na nic.Potrafie siedzieć w domu i nigdzie nie wychodzić. Bardzo proszę o pomoc co mam zrobić :(

Dzień dobry,
Sytuacja rzeczywiście jest trudna i bardzo Pani współczuję opisanych trudności. Nie mogę Pani powiedzieć jednoznacznie, co powinna Pani zrobić gdyż nie mogę brać odpowiedzialności za te wybory. Obawiam się jednak, że jego planowana zdrada mogłaby być początkiem końca Państwa związku. Naturalna jest także Pani niechęć do jego pomysłu i powinna Pani pamiętać o tym, że jako jego partnerka nie musi się Pani godzić na taki układ. Niestety w życiu nie można mieć wszystkiego i wybór o byciu z Panią w związku automatycznie odbiera możliwość tego, co on określa jako "wyszumienie się". Posiadam również obawę, że jeśli Pani się nie zgodzi to on i tak to zrobi nie mówiąc Pani o tym. Doradzałabym namówienie partnera na rozmowy wspierające z seksuologiem, który pokazałby mu także możliwe konsekwencje takiego postępowania. Ciekawi mnie to jak Pani chłopak by się czuł, gdyby to Pani miała go zdradzać. Mam nadzieję, że wszystko rozwiąże się wkrótce na Pani korzyść i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/