Jak uniknąć anemii w ciąży?

Co jeść, żeby uniknąć anemii w ciąży?
ponad rok temu

Witaj,
Anemia w ciązy negatwnie wpływa na rozwój dziecka, dlatego też należy o siebie i rozwijający się płód dbać.
Przede wszystkim powinnaś dobrze się odzywiać, przy czym pamiętaj że powinnaś jeść dla dwojga, a nie za dwoje.
Zapoznaj się z tym artykułem http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-anemii , zawiera on informację, jaką dietę nalezy zastosować podczas anemii, jednakże można ją zastosować jako porofilaktyka anemii.
Twoja dieta powinna zawierać spore ilości zielonych warzyw liściastch, warzyw i owoców bogatch w witaminę C. Ponadto jedz mięso - wołowina, cielęcina, kacza - one zawierają najwięcej żelaza. Cennym źródłem jest także żółtko jaja.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek