Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - limfocyty

Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyczyn anemii może być wiele – jeżeli jest to anemia z niedoboru żelaza, to podstawą leczenia jest lek lub suplement diety zawierający ten pierwiastek oraz odpowiednio zbilansowana dieta, uzupełniająca niedobory. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-w-anemii.

Proszę jednak pamiętać, że po pierwsze nie każdy preparat z żelazem jest dobrze tolerowany i przyswajany przez organizm, a po drugie – leczenie anemii jest procesem długotrwałym i niekiedy żmudnym, więc niewykluczone, że lek zażywała Pani zbyt krótko, by wyrównać niedobory żelaza w organizmie.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-i-leczenie-anemii-z-niedoboru-zelaza.

Jeżeli leczenie jest nieskuteczne, może Pani skonsultować swoje wyniki badań ze specjalistą – hematologiem. Pogłębienie diagnostyki może wskazać przyczynę, a także sposób leczenia anemii. Proszę również pamiętać, że niekiedy anemia jest skutkiem, a nie przyczyną – oznacza to, że towarzyszy niektórym chorobom. Na przykład alergiom czy stanom zapalnym jelit, które uniemożliwiają prawidłowe wchłanianie witamin i pierwiastków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/anemia-a-choroby-przewodu-pokarmowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy