Jak uporać się z uszkodzeniem układu nerwowego u osoby po zawale?

Witam -mam60 lat .8 lat po zawale serca ,uszkodzenie ośrodkowego ukladu nerwowego i uszkodzenie nerwów obwodowych .Waga moja to 91 kg. jak mam z tym walczyć.Proszę o poradę-dziękuję za odpowiedż już z góry.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

nie wiem ile ma Pani wzrostu, ale spodziewam się, że ma Pani sporą nadwagę. Należy zmienić styl zycia na mozliwie aktywny (spacery, pływnie- jeśli jest Pani na tyle sprawna) i zmniejszyć masę ciała. Serdecznie polecam zasięgnięcie porady u specjalisty dietetyka. Zakładam, że znajduje się Pani równiez pod opieką rehabilitanta, który wskazał na ćwiczenia aktywujące.
Czasem samemu trudno.

pozdrawiam