Odchudzanie i sport u osoby po leczeniu chłoniaka, z dyskopatią kręgosłupa i chorobą Hashimoto

Witam serdecznie. 5 lat temu, w wieku 17lat, przechodziłam nowotwór - chłoniaka, który był osadzony na kościo biodrowej. W związku z tym po wyleczeniu w kości został spory ubytek, ktory często powoduje ból. Do tego mam dyskopatię w zasadzie wszystkich odcinków kręgosłupa. Cierpię też na dokuczliwy zespół suchego oka. Do tego mam sporą nadwagę i chorobę Hashimoto z niedoczynnością tarczycy. Chciałabym zacząć uprawiać sport i schudnąć, jednak nie wie co w moim przypadku jest bezpieczne.

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Witam, najlepiej udać się do lekarza lub fizjoterapeuty i wspólnie z nim wskazać sport, do uprawiania którego nie będzie w Pani przypadku żadnych przeciwwskazań. Dobrym krokiem będzie także udanie się po fachową poradę żywieniową do dietetyka i skorzystanie z planu żywieniowego zakładającego redukcję masy ciała, nawet w przypadku ograniczonej aktywności fizycznej.