Utrata wagi na tle nerwowym

witam mam takie pytanie czy na tle nerwowym mozna schudnac mialam bardzo duzo stresu zmarl moj tata i schudlam sporo jak poprawic apetyt bo co wezme zeby zjesc to rosnie mi w gardle prosze o odpowiedz
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn
54 poziom zaufania

Witam, bardzo wazne jest aby byc w stalym kontakcie z psychologiem lub z bliska osoba, ktora bedzie wsparciem. Koniecza jest dieta latwostrawna, lekka, regularne posilki w malych odstepach czasu, spokojne przezuwanie, jedzenie w milej atmosferze, bez pospiechu. Nalezy dac sobie czas, probowac i obserwowac organizm, wybierac zdrowo, nie probowac.szukac produktow wysokokalorycznych,.fast foodow. Owszem sa dobra droga do przytycia, lecz nie jest to zdrowe. Pozdrawiam

0

Dzień dobry!
Zdecydowanie jest tak, że długi i przewlekły stres może powodować utratę wagi i łaknienia. Być może u Pani ten stan się jeszcze utrzymuje z powodu żałoby po stracie taty. Nie wiem wiem, czy w tej trudnej sytuacji może Pani liczyć na wsparcie i opiekę bliskich?
Jeżeli jest Pani zaniepokojona, to może również skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym i być może wspomoże on Panią jakimiś suplementami diety.
Na początek polecam również zwiększyć częstotliwość przyjmowania posiłków przy równoczesnym zmniejszeniu ich objętości.
Pozdrawiam serdecznie!

0

Rzeczywiście w przypadku stresu, trudności życiowych utrata wagi i apetytu jest zrozumiała. Ważne, żeby najpierw Pani zadbała o siebie. Przeżyła wszystkie emocje (nie tylko smutek i żal, ale także pozwoliła sobie na złość), a także o to, by obecne warunki Pani życia dały Pani nieco komfortu i wytchnienia. To trochę tak jak z akumulatorem- jest czas, gdy potrzebujemy dużo energii, wykorzystujemy wszystko, nawet rezerwę, a potem, by móc dalej funkcjonować potrzebujemy go na nowo naładować, albo przynajmniej trochę podładować.
Zachęcam, by zapewnić sobie wsparcie bliskich, pomoc i znaleźć trochę czasu dla siebie, na to, co sprawi Pani przyjemność, zrelaksuje Panią.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy ta utrata świadomości może być na tle nerwowym?

Witam mam 27 lat pół roku miewam utraty swiadomosci na 10, 15 sekund. Na początku zdarzało się to mniej więcej raz w miesiącu, teraz to już coraz częściej, nawet i dwa razy dziennie. Utrata swiadomosci zaczyna się odsilnego bólu w klatce piersiowej tak jakby serce i po tym od razu następuje ta chwilowa utrata swiadomosci. Dodatkowo mam cały czas szum w uszach A w głowie i w dzień i w nocy gra mi tak jakbym był na dyskotece. Robiłem ekg serca, słuchu, wszystkie badania krwi oraz EEG głowy i wszystkie te badania wyszły dobrze. Jakie jeszcze badanie powinienem wykonać? Czy może to być na tle nerwowym?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Witam! Konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w prywatnym gabinecie psychiatrycznym/psychologicznym. Ocenią stan emocjonalny i zaproponują odpowiednie postępowanie. To, że badanie są prawidłowe, to jest wielki plus. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy to może być jednak na tle nerwowym?

Witam chciałam zapytać wizytę mam dopiero po weekendzie u swojego lekarza a od kilku dni mam skoki ciśnienia w ciąży 140 na 89 lub 90 ale za chwilkę wracają do takiego wyniku co zawsze czyli 106 na 68 ogólnie są wieczorem jak już leze później wstanę wyciszę się i jest Oki ale boję się że szkodzi to dziecku. Wydaje mi się że to jest na tle nerwowym i że się nakręcam i dlatego tak się dzieje
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

zdaniem naszej ekspertki za niebezpieczne skoki ciśnienia uznawać należy wartości powyżej 160/100mmHg. Wartości wynoszące ponad 140/90mmHg powinno się leczyć farmakologicznie. Jest więc Pani na granicy tych wartości.

Zachęcamy Panią do wizyty u lekarza prowadzącego ciążę, który zdecyduje o konieczności wprowadzenia leczenia farmakologicznego.

Jeśli skoki ciśnienia w ciąży występują na tle nerwowym, to warto nauczyć się radzić ze stresem i zadbać o techniki relaksacyjne. W tym celu zachęcamy Panią do konsultacji psychologicznej.

Inne pytania o skoki ciśnienia umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadcza-zawroty-i-bol-glowy-oraz-skoki-cisnienia-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skoki-cisnienia-w-6-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-skoki-cisnienia-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty